Kde a ako trenovať?

Súťaže rybolovnej techniky sa zväčša uskutočňujú na futbalových ihriskách alebo väčších trávnatých plochách. 

Tréning všek nepotrebuje nutne futbalové ihrisko.

 

Terčové disciplíny

Pokiaľ chceme trénovať terčové disciplíny ako napr. Záťaž cieľ alebo Arenberg potrebujeme jeden terč a pásmo, ktoré ma aspoň 18m a trenujeme najednotlivých vzdialenostiach podľa pásma. Teda potrebujeme aspoň 18 m priestoru. Takéto stanovištie si môžme postaviť okrem rôznych menších trávnatých plôch aj na betóne alebo škvare a podobne. Nevýhoda betónu je ze záťaž bude viac obitá a môže sa poškodiť silon.

Horšie je to pri Muške cieľ, kde pretekár potrebuje postaviť stanovište a potrebuje teda 5 terčov. Tu ostáva len zdieľať treningový čas s ďalšími ľudmi a tiež vybavenie potrebne na stanovište a to pódium a 5 terčov o priemere 60 cm.

 

Diaľkové disciplíny

Tu je to horšie v tom, že potrebujeme priestor kam budeme odhadzovať záťaž.  Jednou z možností je odhadzovať so záťažou smerom na vodnú  plochu a keďže máte bielu záťaž tak o pytliactvo sa jednať určite nebude. 

Čo sa týka Mušky diaľky jednoručne, tak na nácvik švihov nepotrebuje až takú veľku plochu, teda stačia kratšie trávnaté plochy

Samozrejme ak chceme trenovať aj odhody tak potrebujem napr. spomínane futbalové ihrisko

 

Najlepší spôsob tréningu je trening v spoločnosti viacerých ľudi, najlepšie v nejakom športovom klube, prípadne v mládežnickom krúžku, kedy sú určite podmienky omnoho lepšie.

 

Trening v zime

Tu ostáva nič iné len rôzne telocvične, prípadne kryté ihriská.

Diskusná téma: Kde a ako trenovať?

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok