Disciplína 4 Záťaž cieľ

(Spinning Accuracy)

 

Pri tejto disciplíne pretekár hádže na 5 terčov v vzdialenostiach 10,12,14,16,18, ktoré sú žltej farby s priemerom 76 cm.  Spôsob hodu je ľubovoľný, ale preferovaný je spôsob cez hlavu. Prút aj záťaž sú rovnaké ako pri disciplíne č. 3.  Za každý zásah terča je 5 bodov a pretekár hádže v dvoch sledoch, teda maximum je 100 bodov. Pri tejto disciplíne je doležitá práca prstom a to hlavne pri brzdení na navijáku a tým trafenie terča.

Pravidlá:

   

Prút : 

Ako pri disciplíne 3

Navijak:  

Ako pri disciplíne 3

Šnúra: 

Ako pri disciplíne 3

Záťaž:  

Ako pri disciplíne 3

Terč

5 terčov s priemerom 0,76 m a hrúbkou max. 10 mm. Farba žltá. Predný okraj terčov je potrebné zvýšiť od zeme o 5 cm. Zadný okraj terčov o 17 cm, čo je merané od horného okraja terča. 

Vrhací priestor:

5 štartovacích miest. Začiatok od ľavej najkratšej možnej vzdialenosti je 10 m k stredu terča. Potom sa zvyšuje k poslednému terču v pravo na 18 m. Terče 2, 3 a 4 sú umiestnené rovnobežne medzi terčmi 1 a 5 vo vzdialenosti 2,5 m. Štartovacie dosky sú také ako v disciplíne 3. (Štartovacia doska má dĺžku 1 m a výšku max. 0,1 m. Farba: biela.) Vzdialenosť musí byť meraná zo stredu každého terča. Vzdialenosti medzi stredmi štartovacích dosiek je 1,5 m. 

Hody:

Z každého z 5 štartovacích miest sú vykonané dva pokusy na každý terč. Pretekár prejde cez územie dva krát. Spolu je to 20 pokusov. Technika hodu je ľubovoľná. Katapultové hody nie sú povolené

Čas:

8 minút. Vrátane pohybov medzi štartovacím doskami. 

 

Hodnotenie

 

Za každý zásah na terč 5 bodov. Najvyšší počet bodov je 100 bodov


 

 

Zábery z finále Zaťž ciel z Majstrovstiev Sveta r. 2011 z Českých Budejovíc a ďalšie videa

TIPY A TRIKY:

Diskusná téma: Disciplína 4 Záťaž cieľ

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok